Simon Halsey
Oslo Filharmoniske Kor
Sing-along
Mozarts Requiem

Syng med på Mozarts Requiem!

I salg 26. jun.

Oslo Filharmoniske Kor

Foto John-Halvdan Olsen-Halvorsen

Syng med på Mozarts Requiem!

Får du lyst til å synge med når du hører flott kormusikk? Nå har du muligheten! Delta på korprøve med Oslo Filharmoniske Kor og Simon Halsey før du synger med fra salen på Wolfgang Amadeus Mozarts berømte Requiem.

OBS: Dette er billetter for medsyngere. Dersom du ønsker å være publikum på konserten kjøper du billett her.

For korsangere som ønsker å synge med på sing-along-versjonen av Mozarts Requiem starter dagen kl. 12 i Store sal i Oslo Konserthus. Da er det klart for prøve sammen med medsyngere, Oslo Filharmoniske Kor og dirigent Simon Halsey. Kl. 16:30 er det klart for generalprøve sammen med orkester og solister. Kl. 19 er det klart for konsert med Oslo-filharmonien, solister og et kor med flere hundre sangere.

Dette er Oslo-filharmoniens aller første sing-along-konsert. Simon Halsey har lang erfaring med å lede denne typen konserter, som er svært populære i Europa.

Vi ønsker at medsyngere på Mozarts Requiem benytter Bärenreiter-utgaven i Süssmayr-versjonen.

Plan for dagen

12:00-15:00

Prøve med Oslo Filharmoniske Kor og medsyngere

16:30-18:00Generalprøve
19:00-20:30Konsert

Hva spilles

  • Wolfgang Amadeus Mozart Requiem

Medvirkende

Billetter

Priser

Prisgrupper Pris
Voksen 595 kr

Simon Halsey
Oslo Filharmoniske Kor
Sing-along
Mozarts Requiem

I salg 26. jun.