Gå tilbake

1934

Dato Medvirkende / Program Medvirkende Program
13.12.1934 Olav Kielland, dirigent
Grete Schou, sopran - Johan Svendsen: Norsk kunstnerkarneval
Georges Bizet: Carmen-suite nr. 1
Edvard Grieg: Fra Monte Pincio, op. 39, nr. 1
Edvard Grieg: Ved Rondane
Johan Halvorsen: Suite Ancienne, op. 31, nr. 2 og 5
Eyvind Alnæs: Nu brister det i alle kløfter
Eyvind Alnæs: Digter
Carl Maria von Weber: Der Freischütz: Ouverture
Emmerich Kálmán: Csardasfyrstinnen: Utdrag
John Phillip Sousa: Stars and stripes, marsj
Olav Kielland, dirigent
Grete Schou, sopran
Johan Svendsen: Norsk kunstnerkarneval
Georges Bizet: Carmen-suite nr. 1
Edvard Grieg: Fra Monte Pincio, op. 39, nr. 1
Edvard Grieg: Ved Rondane
Johan Halvorsen: Suite Ancienne, op. 31, nr. 2 og 5
Eyvind Alnæs: Nu brister det i alle kløfter
Eyvind Alnæs: Digter
Carl Maria von Weber: Der Freischütz: Ouverture
Emmerich Kálmán: Csardasfyrstinnen: Utdrag
John Phillip Sousa: Stars and stripes, marsj
10.12.1934 Olav Kielland, dirigent - Edvard Grieg: Peer Gynt: Forspill (I bryllupsgården)
Edvard Grieg: Våren (To elegiske melodier, op. 34)
Edvard Grieg: To elegiske melodier, op. 34: I. Hjertesår
Edvard Grieg: Brudefølget drar forbi, op. 19, nr. 2
Edvard Grieg: Notturno (Lyriske stykker, op. 54)
Edvard Grieg: Troldtog (Lyriske stykker op. 54)
Edvard Grieg: Sigurd Jorsalfar, suite, op. 56, nr. IV
Edvard Grieg: Peer Gynt Suite nr. 1
Olav Kielland, dirigent Edvard Grieg: Peer Gynt: Forspill (I bryllupsgården)
Edvard Grieg: Våren (To elegiske melodier, op. 34)
Edvard Grieg: To elegiske melodier, op. 34: I. Hjertesår
Edvard Grieg: Brudefølget drar forbi, op. 19, nr. 2
Edvard Grieg: Notturno (Lyriske stykker, op. 54)
Edvard Grieg: Troldtog (Lyriske stykker op. 54)
Edvard Grieg: Sigurd Jorsalfar, suite, op. 56, nr. IV
Edvard Grieg: Peer Gynt Suite nr. 1
06.12.1934 Issay Dobrowen, dirigent
Borghild Bodom, sopran - Gioacchino Rossini: William Tell: Ouverture
Giuseppe Verdi: La Traviata: Ah, forse e lui, resitativ og arie
Jean Sibelius: Valse Triste
Camille Saint-Saëns: Dyrenes karneval
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Czardas, Rosalindes arie
Johann, Jr. Strauss: Frühlingsstimmen Walzer
Johann, Jr. Strauss: Gesichten aus dem Wienerwald, op. 325
Georges Bizet: Carmen-suite nr. 1
Issay Dobrowen, dirigent
Borghild Bodom, sopran
Gioacchino Rossini: William Tell: Ouverture
Giuseppe Verdi: La Traviata: Ah, forse e lui, resitativ og arie
Jean Sibelius: Valse Triste
Camille Saint-Saëns: Dyrenes karneval
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Czardas, Rosalindes arie
Johann, Jr. Strauss: Frühlingsstimmen Walzer
Johann, Jr. Strauss: Gesichten aus dem Wienerwald, op. 325
Georges Bizet: Carmen-suite nr. 1
03.12.1934 Issay Dobrowen, dirigent - Luigi Cherubini: Anakreon-ouverture
Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 1, C-dur, op. 21
Ludvig Irgens-Jensen: Tema con variazioni
Edvard Grieg: Symfoniske danser
Issay Dobrowen, dirigent Luigi Cherubini: Anakreon-ouverture
Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 1, C-dur, op. 21
Ludvig Irgens-Jensen: Tema con variazioni
Edvard Grieg: Symfoniske danser
29.11.1934 Olav Kielland, dirigent
Henry Alf, baryton - Edvard Grieg: Peer Gynt: Forspill (I bryllupsgården)
Edvard Grieg: Våren (To elegiske melodier, op. 34)
Edvard Grieg: To elegiske melodier, op. 34: I. Hjertesår
Edvard Grieg: Brudefølget drar forbi, op. 19, nr. 2
Edvard Grieg: Notturno (Lyriske stykker, op. 54)
Edvard Grieg: Troldtog (Lyriske stykker op. 54)
Edvard Grieg: Sigurd Jorsalfar, suite, op. 56, nr. IV
Edvard Grieg: Landkjending, op. 31, for baryton solo, mannskor og orkester
Olav Kielland, dirigent
Henry Alf, baryton
Edvard Grieg: Peer Gynt: Forspill (I bryllupsgården)
Edvard Grieg: Våren (To elegiske melodier, op. 34)
Edvard Grieg: To elegiske melodier, op. 34: I. Hjertesår
Edvard Grieg: Brudefølget drar forbi, op. 19, nr. 2
Edvard Grieg: Notturno (Lyriske stykker, op. 54)
Edvard Grieg: Troldtog (Lyriske stykker op. 54)
Edvard Grieg: Sigurd Jorsalfar, suite, op. 56, nr. IV
Edvard Grieg: Landkjending, op. 31, for baryton solo, mannskor og orkester
26.11.1934 Hugo Kramm, dirigent
Waldemar Alme, klaver - Paul Graener: Die Flöte von Sanssousi, suite for kammerorkester, op. 88
Gunnar Gjerstrøm: Klaverkonsert, f-moll
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 5, e-moll, op. 64
Hugo Kramm, dirigent
Waldemar Alme, klaver
Paul Graener: Die Flöte von Sanssousi, suite for kammerorkester, op. 88
Gunnar Gjerstrøm: Klaverkonsert, f-moll
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 5, e-moll, op. 64
22.11.1934 Hermann Abendroth, dirigent - Felix Mendelssohn: En midtsommernattsdrøm: Ouverture
Max Reger: Böcklin-suite, op. 128, nr. 1
Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 7
Hermann Abendroth, dirigent Felix Mendelssohn: En midtsommernattsdrøm: Ouverture
Max Reger: Böcklin-suite, op. 128, nr. 1
Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 7
19.11.1934 Hermann Abendroth, dirigent - Johannes Brahms: Symfoni nr. 2, D-dur, op. 73
Richard Strauss: Tod und Verklärung, symfonisk dikt, op. 24
Ludwig van Beethoven: Leonore III- Ouverture
Hermann Abendroth, dirigent Johannes Brahms: Symfoni nr. 2, D-dur, op. 73
Richard Strauss: Tod und Verklärung, symfonisk dikt, op. 24
Ludwig van Beethoven: Leonore III- Ouverture
16.11.1934 Olav Kielland, dirigent
Ivar Andresen, bass - Johan Svendsen: Norsk rapsodi nr. 2, op. 19
Fartein Valen: Kirkegården ved havet
Harald Sæverud: Canto ostinato, op. 9
Richard Wagner: Parsifal: Charfreitags-Zauber
Richard Wagner: Mestersangerne fra Nürnberg: Pogners Aurede
Richard Wagner: Den flyvende hollender: Dalands arie
Richard Wagner: Den flyvende hollender: Ouverture
Olav Kielland, dirigent
Ivar Andresen, bass
Johan Svendsen: Norsk rapsodi nr. 2, op. 19
Fartein Valen: Kirkegården ved havet
Harald Sæverud: Canto ostinato, op. 9
Richard Wagner: Parsifal: Charfreitags-Zauber
Richard Wagner: Mestersangerne fra Nürnberg: Pogners Aurede
Richard Wagner: Den flyvende hollender: Dalands arie
Richard Wagner: Den flyvende hollender: Ouverture
12.11.1934 Olav Kielland, dirigent
Kari Aarvold Glaser, klaver - John Phillip Sousa: El Capitan, marsj
Mac Dowell: Indiansk suite
John Phillip Sousa: Stars and stripes, marsj
Trad.: The Battle of Jerico
Trad.: The Gospel train
Stephen Foster: My old Kentucky-home
George Gershwin: Swanee
George Gershwin: Rhapsody in Blue
Olav Kielland, dirigent
Kari Aarvold Glaser, klaver
John Phillip Sousa: El Capitan, marsj
Mac Dowell: Indiansk suite
John Phillip Sousa: Stars and stripes, marsj
Trad.: The Battle of Jerico
Trad.: The Gospel train
Stephen Foster: My old Kentucky-home
George Gershwin: Swanee
George Gershwin: Rhapsody in Blue
08.11.1934 Nils Grevillius, dirigent
Walter Frey, klaver - Hugo Alfvén: Symfoni nr. 3, E-dur
Ludwig van Beethoven: Konsert for klaver nr. 3, c-moll, op. 37
Richard Wagner: Tannhäuser: Ouverture
Nils Grevillius, dirigent
Walter Frey, klaver
Hugo Alfvén: Symfoni nr. 3, E-dur
Ludwig van Beethoven: Konsert for klaver nr. 3, c-moll, op. 37
Richard Wagner: Tannhäuser: Ouverture
06.11.1934 Olav Kielland, dirigent
Kari Aarvold Glaser, klaver - John Phillip Sousa: El Capitan, marsj
Mac Dowell: Indiansk suite
John Phillip Sousa: Stars and stripes, marsj
Trad.: The Battle of Jerico
Trad.: The Gospel train
Stephen Foster: My old Kentucky-home
George Gershwin: Swanee
George Gershwin: Rhapsody in Blue
Olav Kielland, dirigent
Kari Aarvold Glaser, klaver
John Phillip Sousa: El Capitan, marsj
Mac Dowell: Indiansk suite
John Phillip Sousa: Stars and stripes, marsj
Trad.: The Battle of Jerico
Trad.: The Gospel train
Stephen Foster: My old Kentucky-home
George Gershwin: Swanee
George Gershwin: Rhapsody in Blue
29.10.1934 Olav Kielland, dirigent
Robert Riefling, klaver - Bjarne Brustad: Suite for orkester
Ludwig van Beethoven: Konsert for klaver nr. 5, Ess-dur, op. 73
Claude Debussy: La Mer
Olav Kielland, dirigent
Robert Riefling, klaver
Bjarne Brustad: Suite for orkester
Ludwig van Beethoven: Konsert for klaver nr. 5, Ess-dur, op. 73
Claude Debussy: La Mer
25.10.1934 Olav Kielland, dirigent
Gøta Ljungberg, sopran
Göta Ljungberg, sopran - Carl Nielsen: Maskarade: Ouverture
Darius Milhaud: Serenade for orkester
Richard Wagner: Lohengrin: Elsas drøm
Richard Strauss: Ständchen, op. 17, nr. 2
Richard Wagner: Tristan og Isolde: Isoldes kjærlighetsdød
Johannes Brahms: Symfoni nr. 4, e-moll, op. 98
Olav Kielland, dirigent
Gøta Ljungberg, sopran
Göta Ljungberg, sopran
Carl Nielsen: Maskarade: Ouverture
Darius Milhaud: Serenade for orkester
Richard Wagner: Lohengrin: Elsas drøm
Richard Strauss: Ständchen, op. 17, nr. 2
Richard Wagner: Tristan og Isolde: Isoldes kjærlighetsdød
Johannes Brahms: Symfoni nr. 4, e-moll, op. 98
22.10.1934 Olav Kielland, dirigent
Elisabeth Munthe-Kaas, sopran
Fanny Elsta, alt
Morten Vatn, bass - Wolfgang Amadeus Mozart: Symfoni nr. 39, Ess-dur, KV 543
David Monrad Johansen: Voluspå
Olav Kielland, dirigent
Elisabeth Munthe-Kaas, sopran
Fanny Elsta, alt
Morten Vatn, bass
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfoni nr. 39, Ess-dur, KV 543
David Monrad Johansen: Voluspå
18.10.1934 Issay Dobrowen, dirigent - Michail Glinka: Ruslan og Ludmilla: Ouverture
Dimitri Sjostakovitsj: Symfoni nr. 1, op. 10
Igor Stravinsky: Ildfuglen, ballettsuite
Alexander Borodin: Fyrst Igor: Polovesiske danser
Issay Dobrowen, dirigent Michail Glinka: Ruslan og Ludmilla: Ouverture
Dimitri Sjostakovitsj: Symfoni nr. 1, op. 10
Igor Stravinsky: Ildfuglen, ballettsuite
Alexander Borodin: Fyrst Igor: Polovesiske danser
15.10.1934 Issay Dobrowen, dirigent - Antonin Dvorák: Symfoni nr. 5 (9), e-moll, op. 95 "Fra den nye verden"
Eugen Zador: Rondo
Anatolij Ljadov: Den fortryllede sjø
Anatolij Ljadov: Kikimora, op. 63
Peter I. Tsjajkovskij: Romeo og Julie: Ouverture
Issay Dobrowen, dirigent Antonin Dvorák: Symfoni nr. 5 (9), e-moll, op. 95 "Fra den nye verden"
Eugen Zador: Rondo
Anatolij Ljadov: Den fortryllede sjø
Anatolij Ljadov: Kikimora, op. 63
Peter I. Tsjajkovskij: Romeo og Julie: Ouverture
11.10.1934 Issay Dobrowen, dirigent
Halfdan Cleve, klaver - Joseph Haydn: Symfoni nr. 101, D-dur «Klokken»
Halfdan Cleve: Klaverkonsert nr. 4, a-moll, op. 12
Sergej Prokofjev: Symfoni nr.1, "Den klassiske"
Carl Maria von Weber: Oppfordring til dans
Issay Dobrowen, dirigent
Halfdan Cleve, klaver
Joseph Haydn: Symfoni nr. 101, D-dur «Klokken»
Halfdan Cleve: Klaverkonsert nr. 4, a-moll, op. 12
Sergej Prokofjev: Symfoni nr.1, "Den klassiske"
Carl Maria von Weber: Oppfordring til dans
08.10.1934 Issay Dobrowen, dirigent
Soffi Schønning, sopran - Robert Schumann: Manfred, op. 115: Ouverture
Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo: Resitativ og arie, «Ber Vestavinden bringe bud til hennes elskede»
Wolfgang Amadeus Mozart: Figaros bryllup: Hør min bønn, Grevinnens cavatine
Zoltan Kodaly: Danser fra Galanta
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 4, f-moll, op. 36
Issay Dobrowen, dirigent
Soffi Schønning, sopran
Robert Schumann: Manfred, op. 115: Ouverture
Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo: Resitativ og arie, «Ber Vestavinden bringe bud til hennes elskede»
Wolfgang Amadeus Mozart: Figaros bryllup: Hør min bønn, Grevinnens cavatine
Zoltan Kodaly: Danser fra Galanta
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 4, f-moll, op. 36
04.10.1934 Issay Dobrowen, dirigent
Issay Dobrowen, klaver
Rolf Schüttauf, fløyte
Ernst Glaser, fiolin - Carl Maria von Weber: Oberon: Ouverture
Johann Sebastian Bach: Konsert for klaver, fløyte og fiolin, D-dur
Robert Schumann: Symfoni nr. 4, d-moll, op. 120
Nikolai Rimsky-Korsakov: Tsar Saltan: Suite
Issay Dobrowen, dirigent
Issay Dobrowen, klaver
Rolf Schüttauf, fløyte
Ernst Glaser, fiolin
Carl Maria von Weber: Oberon: Ouverture
Johann Sebastian Bach: Konsert for klaver, fløyte og fiolin, D-dur
Robert Schumann: Symfoni nr. 4, d-moll, op. 120
Nikolai Rimsky-Korsakov: Tsar Saltan: Suite
20.09.1934 Olav Kielland, dirigent
Nicolai Orloff, klaver - Richard Strauss: Don Juan, symfonisk dikt, op. 20
Maurice Ravel: Rapsodie espagnole
Peter I. Tsjajkovskij: Konsert for klaver og orkester nr. 1, b-moll, op. 23
Richard Wagner: Mestersangerne fra Nürnberg: Ouverture
Olav Kielland, dirigent
Nicolai Orloff, klaver
Richard Strauss: Don Juan, symfonisk dikt, op. 20
Maurice Ravel: Rapsodie espagnole
Peter I. Tsjajkovskij: Konsert for klaver og orkester nr. 1, b-moll, op. 23
Richard Wagner: Mestersangerne fra Nürnberg: Ouverture
17.09.1934 Olav Kielland, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Gunnar Graarud, tenor
Gunnar Graarud, baryton - Johan Svendsen: Symfoni nr. 1, D-dur, op. 4
Ole Bull: Siciliano e tarantella
Edvard Grieg: Ved Rondane
Edvard Grieg: Den særde, op. 33, nr. 3
Christian August Sinding: Jane Grey, op. 109, nr. 3, for sang og orkester
Christian August Sinding: Jung Diethelm, op. 109, nr. 4, for sang og orkester
Johan Backer-Lunde: Morgen
Johan Svendsen: Karneval i Paris, op. 9
Olav Kielland, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Gunnar Graarud, tenor
Gunnar Graarud, baryton
Johan Svendsen: Symfoni nr. 1, D-dur, op. 4
Ole Bull: Siciliano e tarantella
Edvard Grieg: Ved Rondane
Edvard Grieg: Den særde, op. 33, nr. 3
Christian August Sinding: Jane Grey, op. 109, nr. 3, for sang og orkester
Christian August Sinding: Jung Diethelm, op. 109, nr. 4, for sang og orkester
Johan Backer-Lunde: Morgen
Johan Svendsen: Karneval i Paris, op. 9
25.05.1934 Ole Hjellemo, dirigent
Johan Simonsen, fiolin - Ole Hjellemo: Spellmannsferd
Ole Hjellemo: Fiolinkonsert, C-dur
Fridthjof Kristoffersen: Fana-suite, etter motiv av Lauritz Hop
Ole Hjellemo: Variasjoner over et norsk tema
Ole Hjellemo, dirigent
Johan Simonsen, fiolin
Ole Hjellemo: Spellmannsferd
Ole Hjellemo: Fiolinkonsert, C-dur
Fridthjof Kristoffersen: Fana-suite, etter motiv av Lauritz Hop
Ole Hjellemo: Variasjoner over et norsk tema
14.05.1934 Odd Grüner-Hegge, dirigent
Robert Riefling, klaver - Max Reger: Variasjoner og fuge over et tema av Mozart, op. 132
Christian August Sinding: Konsert for klaver, Dess-dur, op. 6
Nikolai Rimsky-Korsakov: Capriccio Espagnol, op. 34
Odd Grüner-Hegge, dirigent
Robert Riefling, klaver
Max Reger: Variasjoner og fuge over et tema av Mozart, op. 132
Christian August Sinding: Konsert for klaver, Dess-dur, op. 6
Nikolai Rimsky-Korsakov: Capriccio Espagnol, op. 34
03.05.1934 Olav Kielland, dirigent
Kirsten Flagstad, sopran
Sigurd Hoff, tenor
John Neergaard, baryton - Georg Friedrich Händel: Alexander's Feast
Olav Kielland, dirigent
Kirsten Flagstad, sopran
Sigurd Hoff, tenor
John Neergaard, baryton
Georg Friedrich Händel: Alexander's Feast
30.04.1934 Olav Kielland, dirigent
Kirsten Flagstad, sopran
Sigurd Hoff, tenor
John Neergaard, baryton - Georg Friedrich Händel: Alexander's Feast
Olav Kielland, dirigent
Kirsten Flagstad, sopran
Sigurd Hoff, tenor
John Neergaard, baryton
Georg Friedrich Händel: Alexander's Feast
23.04.1934 Hugo Kramm, dirigent
Ruth Stephansen Smith, sopran
Bjørn Talén, tenor
Karen Marie Flagstad, sopran
Gunhild Schytte-Jacobsen, skuespiller
Olaf Kronstad, skuespiller
Arvid Lundblad, annet
Martin Linge, annet - Carl Zeller: Fuglehandleren, operette
Hugo Kramm, dirigent
Ruth Stephansen Smith, sopran
Bjørn Talén, tenor
Karen Marie Flagstad, sopran
Gunhild Schytte-Jacobsen, skuespiller
Olaf Kronstad, skuespiller
Arvid Lundblad, annet
Martin Linge, annet
Carl Zeller: Fuglehandleren, operette
20.04.1934 Issay Dobrowen, dirigent - Luigi Cherubini: Anakreon-ouverture
Frantz Schubert: Symfoni nr. 8, h-moll
Claude Debussy: Nocturnes, I. Nuages og II. Fetes
Richard Strauss: Tod und Verklärung, symfonisk dikt, op. 24
Issay Dobrowen, dirigent Luigi Cherubini: Anakreon-ouverture
Frantz Schubert: Symfoni nr. 8, h-moll
Claude Debussy: Nocturnes, I. Nuages og II. Fetes
Richard Strauss: Tod und Verklärung, symfonisk dikt, op. 24
16.04.1934 Issay Dobrowen, dirigent
Yrjö Selin, cello - Ludvig Irgens-Jensen: Passacaglia
Joseph Haydn: Konsert for cello og orkester, D-dur
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 6, h-moll, op. 74
Issay Dobrowen, dirigent
Yrjö Selin, cello
Ludvig Irgens-Jensen: Passacaglia
Joseph Haydn: Konsert for cello og orkester, D-dur
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 6, h-moll, op. 74
13.04.1934 Issay Dobrowen, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Oscar Holst, fiolin
Arne Melsom, cello - Georg Friedrich Händel: Concerto grosso i d-moll, for to fioliner, cello og strykeorkester
Felix Mendelssohn: Symfoni nr. 4, A-dur, op. 90
Nikolai Rimsky-Korsakov: Sadko, op. 5
Edvard Grieg: Symfoniske danser
Issay Dobrowen, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Oscar Holst, fiolin
Arne Melsom, cello
Georg Friedrich Händel: Concerto grosso i d-moll, for to fioliner, cello og strykeorkester
Felix Mendelssohn: Symfoni nr. 4, A-dur, op. 90
Nikolai Rimsky-Korsakov: Sadko, op. 5
Edvard Grieg: Symfoniske danser
10.04.1934 Olav Kielland, dirigent
Wilhelm Kempff, klaver - Johann Sebastian Bach: Konsert for klaver, nr. 13, A-dur
Ludwig van Beethoven: Egmont-ouverture
Ludwig van Beethoven: Sonate for klaver, op. 57 «Appassionata»
Franz Liszt: Les Preludes
Olav Kielland, dirigent
Wilhelm Kempff, klaver
Johann Sebastian Bach: Konsert for klaver, nr. 13, A-dur
Ludwig van Beethoven: Egmont-ouverture
Ludwig van Beethoven: Sonate for klaver, op. 57 «Appassionata»
Franz Liszt: Les Preludes
09.04.1934 Olav Kielland, dirigent
Wilhelm Kempff, klaver - Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 3, Ess-dur, op. 55 (Eroica)
Johann Sebastian Bach: Konsert for klaver, nr. 13, A-dur
Johann Sebastian Bach: To koralforspill
Ludwig van Beethoven: Leonore II- Ouverture, op. 72A
Olav Kielland, dirigent
Wilhelm Kempff, klaver
Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 3, Ess-dur, op. 55 (Eroica)
Johann Sebastian Bach: Konsert for klaver, nr. 13, A-dur
Johann Sebastian Bach: To koralforspill
Ludwig van Beethoven: Leonore II- Ouverture, op. 72A
26.03.1934 Hugo Kramm, dirigent
Erica Darboww, sopran
Bjørn Talén, tenor
Karen Marie Flagstad, sopran
Gunhild Schytte-Jacobsen, skuespiller
Olaf Kronstad, skuespiller
Arvid Lundblad, annet
Martin Linge, annet - Carl Zeller: Fuglehandleren, operette
Hugo Kramm, dirigent
Erica Darboww, sopran
Bjørn Talén, tenor
Karen Marie Flagstad, sopran
Gunhild Schytte-Jacobsen, skuespiller
Olaf Kronstad, skuespiller
Arvid Lundblad, annet
Martin Linge, annet
Carl Zeller: Fuglehandleren, operette
23.03.1934 Odd Grüner-Hegge, dirigent - Johan Svendsen: Symfoni nr. 2, B-dur, op. 15
Arne Eggen: Liti Kjersti- suite, nr. 1, 2, 4 og 6
Johan Halvorsen: Bergensiana
Edvard Grieg: Norske danser (3 danser)
Odd Grüner-Hegge, dirigent Johan Svendsen: Symfoni nr. 2, B-dur, op. 15
Arne Eggen: Liti Kjersti- suite, nr. 1, 2, 4 og 6
Johan Halvorsen: Bergensiana
Edvard Grieg: Norske danser (3 danser)
15.03.1934 Olav Kielland, dirigent
Alfred Maurstad, hardingfele
Ernst Glaser, fiolin
Hugo Kramm, bratsj - Johan Halvorsen: Fossegrimen (Suite)
Johan Halvorsen: Rabnabryllaup uti Kraakjalund, norsk folkevise
Johan Halvorsen: Norsk Rapsodi nr. 1
Johan Halvorsen: Passacaglia for fiolin og bratsj, over et tema av Händel
Johan Halvorsen: Symfoni nr. 2, d-moll
Olav Kielland, dirigent
Alfred Maurstad, hardingfele
Ernst Glaser, fiolin
Hugo Kramm, bratsj
Johan Halvorsen: Fossegrimen (Suite)
Johan Halvorsen: Rabnabryllaup uti Kraakjalund, norsk folkevise
Johan Halvorsen: Norsk Rapsodi nr. 1
Johan Halvorsen: Passacaglia for fiolin og bratsj, over et tema av Händel
Johan Halvorsen: Symfoni nr. 2, d-moll
12.03.1934 Richard Lert, dirigent
Ingebjørg Gresvik, klaver - Richard Heuberger: Nachtmusik, for strykeorkester, op. 7
Joseph Haydn: Symfoni nr. 3, Ess-dur
Robert Schumann: Konsert for klaver og orkester, a-moll, op. 54
Eugen Zador: Sinfonia technica
Richard Lert, dirigent
Ingebjørg Gresvik, klaver
Richard Heuberger: Nachtmusik, for strykeorkester, op. 7
Joseph Haydn: Symfoni nr. 3, Ess-dur
Robert Schumann: Konsert for klaver og orkester, a-moll, op. 54
Eugen Zador: Sinfonia technica
09.03.1934 Richard Lert, dirigent
Ernst Glaser, fiolin - Bjarne Brustad: Rhapsodi for fiolin og orkester, op. 19
Abraham Chasins: To kinesiske stykker
Abraham Chasins: Parade
Johannes Brahms: Symfoni nr. 2, D-dur, op. 73
Richard Lert, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Bjarne Brustad: Rhapsodi for fiolin og orkester, op. 19
Abraham Chasins: To kinesiske stykker
Abraham Chasins: Parade
Johannes Brahms: Symfoni nr. 2, D-dur, op. 73
08.03.1934 Richard Lert, dirigent
Ernst Glaser, fiolin - Richard Wagner: Tannhäuser: Ouverture
Richard Wagner: Tannhäuser: Bacchanale 1. scene, 1. akt
Richard Wagner: Tannhäuser: Venusberget
Bjarne Brustad: Rhapsodi for fiolin og orkester, op. 19
Felix Mendelssohn: En midtsommernattsdrøm, op. 61: 2. og 3. sats
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 5, e-moll, op. 64
Richard Lert, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Richard Wagner: Tannhäuser: Ouverture
Richard Wagner: Tannhäuser: Bacchanale 1. scene, 1. akt
Richard Wagner: Tannhäuser: Venusberget
Bjarne Brustad: Rhapsodi for fiolin og orkester, op. 19
Felix Mendelssohn: En midtsommernattsdrøm, op. 61: 2. og 3. sats
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 5, e-moll, op. 64
27.02.1934 Olav Kielland, dirigent
John Ogden, klaver - Michail Glinka: Ruslan og Ludmilla: Ouverture
Modest Musorgskij: En natt på Bloksberg
Anatolij Ljadov: Spilledåsen, op. 32
Alexander Borodin: En steppeskisse fra Midt-Asien
Alexander Glazunov: Valse de Concert, op. 47
Sergej Rachmaninoff: Preludie i ciss-moll, op. 3, nr. 2
Peter I. Tsjajkovskij: Nøtteknekkersuite, op. 71A: Russisk dans
Peter I. Tsjajkovskij: Andante cantabile
Peter I. Tsjajkovskij: 1812-ouverture solennelle, op. 49
Olav Kielland, dirigent
John Ogden, klaver
Michail Glinka: Ruslan og Ludmilla: Ouverture
Modest Musorgskij: En natt på Bloksberg
Anatolij Ljadov: Spilledåsen, op. 32
Alexander Borodin: En steppeskisse fra Midt-Asien
Alexander Glazunov: Valse de Concert, op. 47
Sergej Rachmaninoff: Preludie i ciss-moll, op. 3, nr. 2
Peter I. Tsjajkovskij: Nøtteknekkersuite, op. 71A: Russisk dans
Peter I. Tsjajkovskij: Andante cantabile
Peter I. Tsjajkovskij: 1812-ouverture solennelle, op. 49
26.02.1934 Tor Staver, dirigent
Ingerid Traae Jersin, sopran
Theodor Andresen, tenor - Ludwig van Beethoven: Prometheus: Ouverture
Gustav Mahler: Rückert-Lieder: Liebst du um Schönheit
Gustav Mahler: Rückert-lieder: Ich atmet' einen linden Duft
Gustav Mahler: Des Knaben Wunderhorn: Der Schildwache Nachtlied
Johannes Brahms: Rinaldo, for tenorsolo, mannskor og orkester
Tor Staver, dirigent
Ingerid Traae Jersin, sopran
Theodor Andresen, tenor
Ludwig van Beethoven: Prometheus: Ouverture
Gustav Mahler: Rückert-Lieder: Liebst du um Schönheit
Gustav Mahler: Rückert-lieder: Ich atmet' einen linden Duft
Gustav Mahler: Des Knaben Wunderhorn: Der Schildwache Nachtlied
Johannes Brahms: Rinaldo, for tenorsolo, mannskor og orkester
23.02.1934 Olav Kielland, dirigent - Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
Olav Kielland, dirigent Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
22.02.1934 Olav Kielland, dirigent - Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
Olav Kielland, dirigent Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
19.02.1934 Olav Kielland, dirigent
Kari Aarvold Glaser, klaver - Christoph Willibald Gluck: Alceste: Ouverture
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfoni nr. 35, D-dur, KV 385
Maurice Ravel: Konsert for klaver og orkester, G-dur
Eivind Groven: Mot ballade, for kor og orkester
Olav Kielland, dirigent
Kari Aarvold Glaser, klaver
Christoph Willibald Gluck: Alceste: Ouverture
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfoni nr. 35, D-dur, KV 385
Maurice Ravel: Konsert for klaver og orkester, G-dur
Eivind Groven: Mot ballade, for kor og orkester
16.02.1934 Olav Kielland, dirigent - Joseph Haydn: Symfoni nr 94, "Surprise"
Johan Halvorsen: Rabnabryllaup uti Kraakjalund, norsk folkevise
Eyvind Hesselberg: II. Allegretto giocoso
Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Sylfidenes dans
Franz Liszt: Orpheus
Richard Wagner: Den flyvende hollender: Ouverture
Olav Kielland, dirigent Joseph Haydn: Symfoni nr 94, "Surprise"
Johan Halvorsen: Rabnabryllaup uti Kraakjalund, norsk folkevise
Eyvind Hesselberg: II. Allegretto giocoso
Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Sylfidenes dans
Franz Liszt: Orpheus
Richard Wagner: Den flyvende hollender: Ouverture
15.02.1934 Olav Kielland, dirigent - Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
Olav Kielland, dirigent Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
12.02.1934 Tor Mann, dirigent
Olof Wibergh, klaver - Ture Rangström: Divertimento elegiaco, for strykeorkester
Wilhelm Stenhammar: Konsert for klaver og orkester nr. 2, d-moll, op. 23
Carl Nielsen: Symfoni nr. 4, op. 29 «Det uutslukkelige»
Tor Mann, dirigent
Olof Wibergh, klaver
Ture Rangström: Divertimento elegiaco, for strykeorkester
Wilhelm Stenhammar: Konsert for klaver og orkester nr. 2, d-moll, op. 23
Carl Nielsen: Symfoni nr. 4, op. 29 «Det uutslukkelige»
09.02.1934 Tor Mann, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Eilif Gunstrøm, bratsj - Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 4, B-dur, op. 60
Jean Sibelius: Lemminkainen drar hjem, op. 22, nr. 4
Kurt Atterberg: Suite nr. 1, op. 19, for fiolin, bratsj og orkester
Hugo Alfvén: Midsommarvaka, svensk rapsodi
Tor Mann, dirigent
Ernst Glaser, fiolin
Eilif Gunstrøm, bratsj
Ludwig van Beethoven: Symfoni nr. 4, B-dur, op. 60
Jean Sibelius: Lemminkainen drar hjem, op. 22, nr. 4
Kurt Atterberg: Suite nr. 1, op. 19, for fiolin, bratsj og orkester
Hugo Alfvén: Midsommarvaka, svensk rapsodi
08.02.1934 Olav Kielland, dirigent - Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
Olav Kielland, dirigent Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
05.02.1934 Olav Kielland, dirigent
Ivar Andresen, bass - Richard Wagner: Parsifal: Ouverture
Richard Wagner: Parsifal: Titurell, der fromme Held, (Gurnemanz)
Richard Wagner: Parsifal: Charfreitags-Zauber
Richard Wagner: Parsifal: Klingsors Zaubergarten und die Blumenmädchen
Richard Wagner: Mestersangerne fra Nürnberg: Pogners Aurede
Richard Wagner: Die beiden Grenadiere
Richard Wagner: Tannhäuser: Ouverture
Olav Kielland, dirigent
Ivar Andresen, bass
Richard Wagner: Parsifal: Ouverture
Richard Wagner: Parsifal: Titurell, der fromme Held, (Gurnemanz)
Richard Wagner: Parsifal: Charfreitags-Zauber
Richard Wagner: Parsifal: Klingsors Zaubergarten und die Blumenmädchen
Richard Wagner: Mestersangerne fra Nürnberg: Pogners Aurede
Richard Wagner: Die beiden Grenadiere
Richard Wagner: Tannhäuser: Ouverture
02.02.1934 Olav Kielland, dirigent
Karl Andersen, cello - Carl Maria von Weber: Der Freischütz: Ouverture
Robert Schumann: Konsert for cello og orkester, a-moll, op. 129
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 4, f-moll, op. 36
Olav Kielland, dirigent
Karl Andersen, cello
Carl Maria von Weber: Der Freischütz: Ouverture
Robert Schumann: Konsert for cello og orkester, a-moll, op. 129
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 4, f-moll, op. 36
01.02.1934 Hermann Abendroth, dirigent
Fritz Hans Rehbold, klaver - Richard Strauss: Till Eugenspiegels lystige streker, op. 28
Franz Liszt: Konsert for klaver og orkester nr. 2, A-dur – i én sats
Johannes Brahms: Symfoni nr. 1, c-moll, op. 68
Hermann Abendroth, dirigent
Fritz Hans Rehbold, klaver
Richard Strauss: Till Eugenspiegels lystige streker, op. 28
Franz Liszt: Konsert for klaver og orkester nr. 2, A-dur – i én sats
Johannes Brahms: Symfoni nr. 1, c-moll, op. 68
25.01.1934 Georg Høeberg, dirigent - Johann Sebastian Bach: Brandenburgerkonsert nr. 3, G-dur
Georg Friedrich Händel: Alcine: Drømmemusikk
Georg Høeberg: Variasjoner for orkester over et tema av Mozart
Hakon Børresen: Symfoni nr. 3, C-dur, op. 21
Georg Høeberg, dirigent Johann Sebastian Bach: Brandenburgerkonsert nr. 3, G-dur
Georg Friedrich Händel: Alcine: Drømmemusikk
Georg Høeberg: Variasjoner for orkester over et tema av Mozart
Hakon Børresen: Symfoni nr. 3, C-dur, op. 21
22.01.1934 Reidar Brehmer, dirigent
Ingerid Traae Jessin, sopran
Ingerid Traae Jersin, sopran - Vassili Kalinnikov: Symfoni nr. 1, g-moll
Richard Strauss: Wiegenlied
Richard Strauss: Befreit
Arvid Kleven: Lotusland
Sverre Jordan: So vidt um verdi som veg kan gaa, sang med orkester, op. 27
Pauline Hall: Zwei die sich liebten
Eivind Groven: Moen
Alexander Borodin: Fyrst Igor: Polovesiske danser
Reidar Brehmer, dirigent
Ingerid Traae Jessin, sopran
Ingerid Traae Jersin, sopran
Vassili Kalinnikov: Symfoni nr. 1, g-moll
Richard Strauss: Wiegenlied
Richard Strauss: Befreit
Arvid Kleven: Lotusland
Sverre Jordan: So vidt um verdi som veg kan gaa, sang med orkester, op. 27
Pauline Hall: Zwei die sich liebten
Eivind Groven: Moen
Alexander Borodin: Fyrst Igor: Polovesiske danser
19.01.1934 Hugo Kramm, dirigent - Filip Lazar: Musikk for radio: Ouverture for lite orkester
Paul Graener: Die Flöte von Sanssousi, suite for kammerorkester, op. 88
Edvard Grieg: Tre nordiske melodier
Camille Saint-Saëns: Phaëton, symfonisk dikt, op. 39
Johannes Brahms: Symfoni nr. 3, F-dur, op. 90
Hugo Kramm, dirigent Filip Lazar: Musikk for radio: Ouverture for lite orkester
Paul Graener: Die Flöte von Sanssousi, suite for kammerorkester, op. 88
Edvard Grieg: Tre nordiske melodier
Camille Saint-Saëns: Phaëton, symfonisk dikt, op. 39
Johannes Brahms: Symfoni nr. 3, F-dur, op. 90
18.01.1934 Olav Kielland, dirigent - Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
Olav Kielland, dirigent Louis Hector Berlioz: Fausts fordømmelse: Ungarsk marsj
Frantz Schubert: Rosamunde: Ballettmusikk I
Wolfgang Amadeus Mozart: Menuett
Joseph Haydn: Symfoni nr. 94, G-dur «Surprise»: Finale
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi nr. 2
Johann, Sr. Strauss: Radetzky-marsj, op. 228
Johann, Jr. Strauss: Flaggermusen: Ouverture
Johann, Jr. Strauss: Rosen fra Syden
15.01.1934 Olav Kielland, dirigent
André Asselin, fiolin - Ludwig van Beethoven: Coriolan-ouverture op. 62
Ernest Chausson: Poemé for fiolin og orkester, op. 25
Fartein Valen: Sonetto di Michelangelo, op. 17, nr. 1
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi for fiolin og orkester
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 4, f-moll, op. 36
Olav Kielland, dirigent
André Asselin, fiolin
Ludwig van Beethoven: Coriolan-ouverture op. 62
Ernest Chausson: Poemé for fiolin og orkester, op. 25
Fartein Valen: Sonetto di Michelangelo, op. 17, nr. 1
Franz Liszt: Ungarsk rapsodi for fiolin og orkester
Peter I. Tsjajkovskij: Symfoni nr. 4, f-moll, op. 36
11.01.1934 Olav Kielland, dirigent
André Asselin, fiolin - Christian August Sinding: Symfoni nr. 2, D-dur, op. 83
Edouard Lalo: Symfoni Espagnole for fiolin og orkester, op. 21
Paul Dukas: L'Apprenti Sorcier
Olav Kielland, dirigent
André Asselin, fiolin
Christian August Sinding: Symfoni nr. 2, D-dur, op. 83
Edouard Lalo: Symfoni Espagnole for fiolin og orkester, op. 21
Paul Dukas: L'Apprenti Sorcier
05.01.1934 Oscar Holst, dirigent
Erling Carlsen, klarinett - Ludwig van Beethoven: Coriolan-ouverture op. 62
Carl Maria von Weber: Konsert for klarinett og orkester nr. 1, f-moll, op. 73
Giuseppe Verdi: La Traviata: Fantasi
Georges Bizet: L'Arlèsienne: Suite nr. 1
Johan Svendsen: Norsk rapsodi nr. 1, op. 17
Camille Saint-Saëns: Suite fra Algier: Militærmarsj
Oscar Holst, dirigent
Erling Carlsen, klarinett
Ludwig van Beethoven: Coriolan-ouverture op. 62
Carl Maria von Weber: Konsert for klarinett og orkester nr. 1, f-moll, op. 73
Giuseppe Verdi: La Traviata: Fantasi
Georges Bizet: L'Arlèsienne: Suite nr. 1
Johan Svendsen: Norsk rapsodi nr. 1, op. 17
Camille Saint-Saëns: Suite fra Algier: Militærmarsj
Gå tilbake